29 січня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста відвідала Первомайський район та взяла участь у підсумкових нарадах медичних закладів Первомайщини.
У нараді Первомайської ЦРЛ та районного ЦПМСД «Підсумки роботи ЗОЗ Первомайського району за 2015 рік та напрямки її удосконалення на 2016 рік» взяли участь завідувачі відділеннями, районні спеціалісти, сімейні лікарі та  завідувачі АЗПСМ і ФАПів Первомайського району.

Про підсумки роботи Первомайської ЦРЛ доповіли головний лікар закладу Віктор Готка та заступник головного лікаря з лікувальної справи Інна Бондарєва. Головний лікар ЦПМСД Первомайського району Тетяна Примак доповіла про роботу ЦПМСД, АЗПСМ і ФАПів Первомайського району за 2015 рік.
Заслухавши доповіді, члени сумісної медичної ради вирішили вважати роботу закладів охорони здоров’я Первомайського району за 2015 рік такою, що потребує покращення, прийнято основні напрямки роботи на 2016 рік щодо поліпшення надання медичної допомоги населенню.
Серед іншого, розглянуто і питання кадрового дефіциту – укомплектованість фахівцями районних закладів охорони здоров’я Первомайщини складає 84%. Потребує вирішення і питання щодо забезпечення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини 9 автомобілями, адже відстань між деякими амбулаторіями сягає більше 20 км. Для вдосконалення надання медичної допомоги населенню району центральна района лікарня також потребує апарату УЗД.
Проаналізувавши доповіді фахівців, начальник УОЗ ОДА Маргарита Капуста відзначила, що є нагальна необхідність підвищити рівень виявлення захворювань та посилити профілактичну роботу серед населення на первинному рівні медичної допомоги. Вона відзначила позитивну динаміку щодо профілактичної роботи з онкологічних захворювань, позитивний досвід використання у роботу системи «Телекард», яка дозволяє оперативно провести обстеження на місці. Результати обстеження миттєво передаються в центр екстреної допомоги та медицини катастроф, де спеціаліст встановлює діагноз і передає його фахівцю. Це дозволяє значно скоротити час, що витрачається на встановлення діагнозу та прискорити початок лікування, врятувати життя пацієнта.

Того ж дня відбулась підсумкова медична нарада в Первомайській центральній міській багатопрофільній лікарні, у якій взяла участь Первомайський міський голова Людмила Дромашко. Разом із начальником УОЗ ОДА міський голова ознайомилась з ходом ремонту, що відбувається за кошти місцевої громади, у приміщенні, в якому буде відкрито хоспісне відділення.

Вона висловила свою подяку лікарям за їх життєво важливий труд.
Медичні працівники у спілкуванні з міським головою висловили надію, що в майбутньому у другій половині будівлі стане можливим відкриття амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Людмила Дромашко запевнила фахівців, що влада і надалі за можливості підтримуватиме медичну галузь району.
Під час медичної наради Маргарита Капуста детально проаналізувала показники малюкової смертності в районі за останній період та визнала їх незадовільними. У зв’язку з цим начальник УОЗ ОДА запросила інформацію щодо роботи акушерсько-гінекологічної служби центральної міської багатопрофільної лікарні для подальшого розгляду питання.

Поспілкувався з медичним працівниками і виконуючий обов’язки голови Первомайської райдержадміністрації Сергій Бондаренко, який опікується вирішенням нагальних питань медичної галузі Первомайщини.

ОДА

Медична статистика

МОЗ