12 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Афганістану, керівництво області та міста відвідали воїнів-інтернаціоналістів, які проходять лікування у обласному госпіталі ветеранів війни.
Керівники області особисто висловили теплі та щирі привітання усім ветеранам війни, які перебувають на лікуванні.

«Ви як ніхто знаєте ціну мирному життю, миру в нашій країні. Ви стали справжнім прикладом мужності і героїзму для тих молодих хлопців, хто зі зброєю в руках сьогодні виборює мир і незалежність нашої держави. 27 років тому ви і самі були молодими хлопцями, хто відстоював справедливість та мир. Низько вклоняємося вам за ваш героїзм, за вашу мужність і ваш приклад. Хочемо щоб наступного року ми вже могли відзначати і згадувати річницю закінчення бойових дій на сході країни», - зазначила заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська, звертаючись до воїнів-інтернаціоналістів.

Хвилиною мовчання згадали всіх тих воїнів-афганців, які не повернулися 27 років тому з тієї війни і хто сьогодні не повертається з зони АТО.
В свою чергу, керівник обласної організації ветеранів України, учасник бойових дій в Афганістані Микола Поротніков, звернувшись до воїнів, додав, що «9 років 1 місяць і 20 днів чекали коли війська виведуть з республіки Афганістан. Ви варті всіх нагород, слави та поваги. За вами прапор перемоги, прапор честі, прапор звання воїна-інтернаціоналіста».
Під час зустрічі воїни мали можливість задати питання керівництву області та міста щодо соціального захисту та медичного обслуговування.
«В області забезпечено надання кваліфікованої медичної допомоги воїнам-інтернаціоналістам», - розповіла начальник управління охорони здоров’я Маргарита Капуста, - «За станом на 1 січня 2016 року, в лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку знаходиться 3882 воїнів-інтернаціоналістів, у тому числі 399 інвалідів, 3483 учасників бойових дій та 4 сім’ї загиблих воїнів. У лікувальних закладах області щорічно проводиться медичний огляд даного контингенту. На даний час усі воїни-інтернаціоналісти пройшли диспансеризацію (99,1%)».
Стаціонарне лікування отримали 1038 воїнів-інтернаціоналістів (26,7%) утому числі в обласному госпіталі ветеранів війни та його філіях пройшли лікування 952 воїнів-інтернаціоналістів, 902 з них – афганці. В Український медико-соціальний центр направлено – 88 воїнів-інтернаціоналістів, що складає 40,7% від загальної кількості направлених ветеранів війни. Санаторно-курортне лікування отримали 167 воїнів-інтернаціоналістів, в центрах реабілітації та відновного проліковано 70 воїнів-інтернаціоналістів.

ОДА

Медична статистика

МОЗ