4 лютого, у Міжнародний день боротьби з онкологічними захворюваннями, німецькою медичною компанією «Прецізіс Євромеханікс» обласному онкологічному диспансеру в рамках реалізації гуманітарного проекту з модернізації обладнання для лікування раку передано обладнання (багатопелюстковий коліматор) на суму понад 1,6 млн. грн. Проект реалізується у рамках державної програми Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

У передачі обладнання взяли участь голова облдержадміністрації Вадим Меріков, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста, директор  медичної компанії «Прецізіс Євромеханікс» Штефан Ульцхофер, головний лікар обласного онкологічного диспансеру Михайло Терзійский, медпрацівники закладу.
Завдяки новому устаткуванню, яке буде встановлене на наявний в обласному онкологічному диспансері гамма-терапевтичний апарат для дистанційної променевої терапії, лікарі зможуть проводити лікування онкологічних захворювань на сучасному рівні. Значно підвищиться точність фокусування опромінення саме на злоякісних пухлинах, що істотно зменшить ураження навколишніх здорових тканин. Таким чином знизиться кількість побічних ефектів від променевої терапії, скоротиться реабілітаційний період та збільшаться шанси пацієнтів на одужання і повернення до повноцінного життя.

Учасники заходу мали змогу на власні очі побачити роботу обладнання та порівняти якість проведення терапії до та після придбання нового обладнання.

Вадим Меріков подякував представникам компанії за допомогу і зазначив, що це не перший проект в області, коли європейські та міжнародні партнери надають гуманітарну допомогу у вигляді медичного обладнання, а також успішно реалізується ряд важливих грантових проектів. Подякував керівник області і медперсонал, який кожен день рятує житті.
«Миколаївська область на 4 місці по боротьбі з онкологією в Україні, але Україна на 2 місці в Європі за темпами поширення онкопатології. Дуже важливо, що міжнародні партнери надають нам підтримку, надаючи сучасне медобладнання», - сказав він.
Вадим Меріков розповів: «У минулому році на придбання медобладнання з обласного бюджету було виділено майже 24 млн. грн. Звичайно ж цих коштів недостатньо. Сподіваюся за підтримки депутатів за результатами 6 місяців поточного року нам вдасться перерозподілити кошти, і у нас з'явиться томограф в обласній дитячій лікарні».

У той же час він упевнений, що без реального реформування сфери охорони здоров'я не вдасться модернізувати і в повній мірі забезпечити обладнанням медзаклади.
На сьогоднішній день в області розглядається ряд програм, які будуть підтримані представниками бізнесу, меценатами, що дасть можливість створити мобільні медбригади, які змогли б проводити обстеження населення по всій області і діагностувати онкозахворювання на ранніх стадіях.

Як відзначив Штефан Ульцхофер, в країнах ЄС протягом останніх років гамма-терапевтичні апарати були майже повністю витіснені сучасними лінійними прискорювачами. В Україні, як і у багатьох інших країнах світу, ця заміна ускладнена через високу вартість таких апаратів (кілька мільйонів євро). Багатопелюстковий коліматор, який надається у рамках проекту, дозволить проводити на гамма-апаратах лікування, наближене за якістю до лінійних прискорювачів. Він зауважив, що в даному контексті Україна буде «піонером» у сфері покращення даних методик лікування раку і може стати прикладом для інших країн, у яких дана сфера потребує змін.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста подякувала медичній компанії за вагому допомогу медичній галузі, і відзначила, що така співпраця дуже важлива та продуктивна.
«Ми вдячні медичній компанії за цю допомогу у покращенні матеріально-технічного забезпечення. Адже це обладнання дійсно дозволяє підняти надання медичної допомоги на більш якісний, більш високий рівень», - відзначила Маргарита Капуста.
У спілкування з медпрацівниками обласного онкологічного диспансеру директор медичної компанії «Прецізіс Євромеханікс» висловив подяку медикам за їх щоденну кропітку працю, що рятує життя людей, допомагає покращити стан здоров’я та значно поліпшити рівень життя пацієнтів. "Миколаївський обласний онкологічний диспансер обраний неспроста, адже саме тут дуже високий професійний рівень лікарів і фізиків, які прагнуть вивчати і застосовувати нові методики, а також в наявності є необхідне обладнання, що дало можливість встановити апарат", - сказав Штефан Ульцхофер.

Обласним онкологічним диспансером ведеться постійна робота з удосконалення матеріально-технічного забезпечення закладу задля покращення рівня надання спеціалізованої медичної допомоги населенню Миколаївщини. Сьогодні на диспансерному обліку знаходяться 33 тисячі жителів області, щорічно на облік становляться близько 5 тисяч осіб, 75% з них потребують комбінованого лікування, в тому числі - променева терапія.

Громадські обговорення

Благодійність

Волонтерські навчання

Це цікаво

Прогноз погоди

Погода у Миколаєві на тиждень

Корисні посилання

Електронна приймальня для пацієнтів

ОДА

Медична статистика

МОЗ