27 січня заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська разом з директором ТОВ «Лізофарм Медікал» Ігорем Дмитрівим  підписали Меморандум співпраці щодо реалізації Проекту оснащення діалізних відділень закладів охорони здоров’я Миколаївської  області. Участь у заході взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста, завідуюча центром нефрології і діалізу обласної лікарні Тетяна Костиненко та інші спеціалісти.

Компанія «Лізоформ Медікал» (директор - Ігор Дмитрів, представник – Павло Павловський) засвідчила наміри інвестувати 15 млн. грн. у відкриття нового відділення гемодіалізу на базі Баштанської ЦРЛ. За умовами Меморандуму ТОВ «Лізофарм Медікал» в рамках коштів підготує приміщення відділення і забезпечить обладнанням – 5 апаратів гемодіалізу. Крім того передбачається навчання медичного та технічного персоналу відділення на батьківщині компанії – в Італії.
«Ми провели велику роботу щодо відбору компаній, які могли б інвестувати в цю галузь. Проводили моніторинг роботу фірм в Європі і Україні. Компанія «Лізофарм Медікал» вже успішно відкрила таке відділення в Херсоні, Сумській, Львівській областях і ми мали можливість переглянути рівень надання допомоги хворим», - розповіла Оксана Янішевська.

Директор ТОВ «Лізофарм Медікал» Ігор Дмитрів запевнив, що ціна процедури гемодіалізу у відділенні буде встановлена нижче за середню ринкову.
За словами заступника голови Оксани Янішевської місцем облаштування визначено Баштанку, для того щоб забезпечити лікуванням хворих Казанківського, Новобузького, Снігурівського, Баштанського районів.
Відкриття цього відділення в Баштанській ЦРЛ значно наблизить та спростить населенню отримання життєво необхідних сеансів гемодіалізу. За даними на сьогодні, в Україні протягом року на один апарат гемодіалізу припадає 700 сеансів, у Миколаївській області – більше 90. Причому, більше 70% пацієнтів – працездатне населення.
Нагадаємо, що центр нефрології і діалізу обласної лікарні надає стаціонарну допомогу на 35 стаціонарних ліжках у відділенні нефрології. В центрі за 2015 рік проведено 19623 сеанси гемодіалізу. Всього по області потребують замісну ниркову терапію 151 особа з хронічною хворобою нирок (без діалізу).

ОДА

Медична статистика

МОЗ