10 лютого відбувся тренінг з питань проведення турової імунізації проти поліомієліту, учасниками якого стали заступники головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги Миколаївщини.
На початку тренінгу з промовою виступила обласний педіатр Наталія Єфремова. Вона висловила подяку тренерам та безпосередньо ЮНІСЕФ за плідну співпрацю, організацію тренінгу, який дає можливість покращити обізнаність фахівців з питань вакцинації проти поліомієліту.

Під час заходу чотири висококваліфікованих тренери роз’яснювали деякі питання щодо нормативної бази, суті Проекту ЮНІСЕФ і сприяння з боку головних лікарів в тренерській роботі.

Серед важливих питань, які в своїй доповідях розглянула обласний позаштатний дитячий імунолог Тетяна Оскіна: проведення трьох раундів турової імунізації, рівень охоплення населення Миколаївщини вакцинацією, проблеми та успіхи, проаналізовано деякі характеристики роботи районних медичних закладів тощо.

Заступник головного лікаря з лікувальної справи обласної дитячої інфекційної лікарні Юлія Твердохліб розповіла детальніше про умови зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів: від виробника до особи, яка вакцинується – система «холодового ланцюга».
За підсумками тренінгу доповідачі відповіли на запитання учасників заходу: від чого залежить кількість раундів вакцинації, чи можливе проведення туберкулінодіагностики в межах турової вакцинації, якою нормативною базою регламентується турова імунізація проти поліомієліту та багато іншого.

Раніше до проекту ЮНІСЕФ підключились пілотні регіони: Івано-Франковська, Львівська, Житомирська та Одеська області.

ЮНІСЕФ: Десять речей, які необхідно знати про поліомієліт
1. Поліомієліт є високо інфекційною хворобою, яка вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним захистом від хвороби.
2. У зв'язку з виявленням вірусу в Сирії та великою кількістю біженців з цієї країни, увесь регіон заходиться під загрозою. Більше 4000 біженців з Сирії щоденно перетинають кордони сусідніх держав, включаючи Туреччину та Єгипет. У зв’язку з переміщенням людей з/до цих країн, ризик завезення поліомієліту в Україну є невідворотнім.
3 . В Україні менше 50 % дітей повністю щеплені, у деяких регіонах менше 30%.
Поліомієліт є дуже заразною хворобою.
Дитина, яка не була вакцинована, ризикує захворіти сама та наражає на небезпеку й інших дітей.
4. Пероральна вакцина проти поліомієліту (та, що вводиться через рот) є єдиним захистом проти поліомієліту. Вона є безпечною, ефективною та дієвою.
Після застосування кілька разів, вакцина буде захищати дитину протягом всього життя.
5. Одна людина з 200 інфікованих поліомієлітом буде паралізована (зазвичай параліч ніг). З таких паралізованих 5%-10% вмирають в результаті паралічу дихальної мускулатури.
6. Вірус поліомієліту проникає в організм людини через рот, з водою або їжею. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється від інфікованої людини з фекаліями.
7. Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років. Проте, в такій країні, як Україна, де діти старше 5 років і підлітки також не повністю вакциновані від поліомієліту, можуть виникнути випадки захворювання серед дорослих.
8. Захист України від поліомієліту є питанням національної безпеки. На даний час, поліомієліт постійно циркулює (ендемічний) тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистан і та Афганістан і Україна має високий ризик щодо завезення та розповсюдження
Поліомієліту через низький рівень охоплення імунізацією.
9. Ситуація в Україні становить загрозу не тільки для українського населення, але й для населення інших країн в регіоні й в світі. Ввезення хвороби та її спалах в Україні призведе не тільки до смертей та інвалідності в Україні, але й може поширитися на інші країни.
10. Спалахи поліомієліту представляють істотну загрозу через те, що хвороба легко поширюється і часто без ознак захворювання. Симптоми захворювання виникають тільки в одному і з 200 випадків, тому хворобу може розповсюджувати людина без симптомів захворювання. Країни в безпосередній близькості від спалаху поліомієліту, або країни, де діти не вакциновані, наражаються на особливо високий ризик.

Громадські обговорення

Благодійність

Волонтерські навчання

Це цікаво

Прогноз погоди

Погода у Миколаєві на тиждень

Корисні посилання

Електронна приймальня для пацієнтів

ОДА

Медична статистика

МОЗ