Цікаво


Адаптогени - це лікарські засоби переважно природного походження, одержувані з натуральної сировини (частини лікарських рослин або з органів тварин), які мають багатовікову історію застосування (деякі з них використовуються в східній медицині вже тисячоліття). Адаптогени не міняють нормальних функцій організму, але значно підвищують фізичну і розумову працездатність. Механізми дії цих лікарських засобів різноманітні. Загальний ефект для всіх адаптогенів - неспецифічне розвиток функціональних можливостей, підвищення адаптації організму до складних умов існування. Адаптогени допомагають переносити навантаження, підвищують стійкість до різних несприятливих факторів (спека, холод, спрага, голод, інфекція, психоемоційні стреси і т.п.). Ці їх якості дозволяють успішно вирішувати поставлені тренувальні завдання і домагатися більш високих результатів на змаганнях. Оскільки вплив адаптогенів на організм різна, рекомендується комбінувати і чергувати адаптогенні препарати, посилюючи їх ефект. Рекомендується прийом в першій половині дня, так як їх збудливу дію може перешкодити засипанню і нічному сну. Одноразовий ранковий прийом гармонійно вписується в біоритм людини і підвищує працездатність.

Детальніше...

По всій Європі з’являється все більше плакатів з написом: «Не кидайте дітей! Залишайте їх у нас…», що закликають жінок, які добровільно відмовляються від своїх дітей, залишати малюків не де доведеться, а в спеціально обладнаних «вікнах життя».
Прототипом сучасного «вікна життя» є «колесо підкидьків», яке з’явилося в XII столітті з ініціативи папи римського Інокентія III: його шокувала звістка про величезну кількість мертвих немовлят, знайдених в річках Тибру...

Детальніше...

За умов правильного підходу до заняття зимовим плаванням, ця справа дозволяє зміцнити організм і позбутись багатьох хвороб. У «моржів» збільшується життєва ємкість легень, також зростає м'язова сила та загальна витривалість. Кількість простудних захворювань знижується в декілька разів, а тривалість самої недуги скорочується майже втричі.
Заради збереження власного здоров'я та гарного самопочуття слід ретельно дбати про дотримання правил безпечного пірнання у відкриті водойми в зимовий період.

Детальніше...

«Здоров’я – це ще не все, але без здоров’я все інше – ніщо» - свого часу казав Сократ. А асистент кафедри внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету Інна Москалюк нагадує ствердження, що людське здоров’я: «На 20 % залежить від стану довкілля. Це означає, що у людей, які проживають в екологічно чистій місцевості, здоров’я може бути кращим, ніж у людей, які живуть в екологічно забрудненій місцевості. Ще на 20 % зумовлене генетично (тобто спадково передалось від найближчих родичів). На 10 % обумовлено медичною допомогою (тобто системою охорони здоров’я). До її функцій належать професійна діагностика захворювань, висококваліфіковане лікування хворих, ефективність лікарських препаратів, профілактична робота лікарів. І врешті, на 50 % здоров’я людини (отже, нації, суспільства загалом) залежить від способу життя людини.» Тож, ми поговоримо саме про найбільшу частку впливу на здоров’я людини, а саме про спосіб життя. Яким він повинен бути аби зберегти здоров’я та гарний настрій взимку?

Детальніше...

У давнину люди відкрили для себе чарівні властивості методики релаксації за допомогою ефірних масел. Такі процедури виявилися як приємними, так і корисними.
Ароматерапія - естетична методика, в рамках якої використовується дія на організм ароматичних речовин, що одержуються переважно з рослин. Ароматерапія позитивно впливає на загальний стан організму, за допомогою її можна позбавитися стресу, а при грамотному підході навіть нормалізувати гормональний баланс.

Детальніше...

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3

ОДА

Медична статистика

МОЗ